Chyba nie ma na tym świecie kobiety, która nie chciałaby zawsze i wszędzie wyglądać bardzo pięknie. Panie dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio prezentować się i przyciągać spojrzenia męskiej części społeczeństwa. Niestety z wiekiem wygląd ulega pogorszeniu, co wiele kobiet doprowadza do frustracji. Szczególnie są zdenerwowane tym, kiedy ich twarz nie wygląda tak, jakby sobie tego życzyły. Jedną z bardziej irytujących dolegliwości są lwie zmarszczki, które sprawiają, że twarz wygląda zdecydowanie starzej i w dodatku jest mniej atrakcyjna. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby poradzić sobie skutecznie z tym kłopotem. Można to zrobić na przykład dzięki zabiegowi przy użyciu kwasu hialuronowego. Dlaczego warto użyć tego preparatu? Jak przebiega cały zabieg? Jak często trzeba go powtarzać i z jakimi kosztami należy liczyć się? O tym wszystkim dowiecie się czytając nasz dzisiejszy wpis. Zapraszamy także do lektury porównania zabiegów na zmarszczki.

Dlaczego warto stosować kwas hialuronowy?

Musicie wiedzieć, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie – przede wszystkim można ją znaleźć w skórze. Zapewnia ona właściwą elastyczność oraz nawilżenie skóry poprzez wiązanie cząsteczek wody w jej wnętrzu, a także łączenie włókien strukturalnych skóry właściwej. Z wiekiem tego preparatu jest coraz mniej, co przyczynia się do tego, że skóra traci elastyczność. Można jednak uzupełnić te braki dzięki tej kuracji. Trzeba jeszcze raz podkreślić, że kwas hialuronowy występuje w naszym organizmie, a to sprawia, iż kuracja jest całkowicie bezpieczna! Nie musicie mieć żadnych obaw. Podczas zabiegu ten preparat występuje pod postacią krystalicznego żelu, który został poddany procesowi stabilizacji. Trzeba dodać, że kuracja wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w miejscu powstawania zmarszczek skutecznie wypełnia głębienia, napręża i nawilża skórę oraz uelastycznia włókna kolagenowe.

Kwas hialuronowy a lwia zmarszczka – jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem należy poddać się testom alergologicznym. Ponadto, konieczne jest powiadomienie lekarza o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach. Lwia zmarszczka nie może być usunięta w przypadku kobiet, które są w ciąży (oraz w momencie laktacji). Podobnie jest w przypadku osób, które mają stany zapalne skóry (jak choćby opryszczkę).

Kwas hialuronowy jest wprowadzany śródskórnie. Oczywiście, przed wykonaniem zastrzyku doktor właściwie dezynfekuje skórę oraz aplikuje znieczulenie miejscowe, w którym jest odpowiedni krem. To jednak nie wszystko. Warto dodać, że nakłucie przeprowadzane jest przy pomocy bardzo cienkiej igły. To sprawia, że ból praktycznie nie jest odczuwany. Nie można nie wspomnieć, że zabieg trwa od około pół godziny do 45 minut. Na krótko po zabiegu – w miejscu wkłucia – mogą pojawić się zaczerwieniania skórne, które jednak znikają stosunkowo szybko.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Warto wiedzieć, że efekty z wykonanego zabiegu są widoczne praktycznie od razu po zabiegu. Poza tym utrzymują się zazwyczaj przez okres nawet kilkunastu miesięcy. To jednak zależy od prowadzonego tylu życia, stanu skóry, wieku, aktywności fizycznej, diety itp.

Aby cieszyć się efektami jak najdłużej, warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji preparaty przeciwzmarszczkowe np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon.

Ile kosztuje zabieg?

Zastanawiacie się ile kosztuje ten zabieg? Kwota uzależniona jest przede wszystkim od ilości użytego preparatu. Jedna ampułka o pojemności 1ml kwasu hialuronowego to koszt około 1200 zł. Zazwyczaj taka ilość spokojnie wystarczy do usunięcia lwich zmarszczek.

Bibliografia

1. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
2. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005