Wiele kobiet zmaga się ze zmarszczkami. Chyba najbardziej niepożądaną zmarszczką, jest lwia zmarszczka, które znajduje się pomiędzy brwiami. Niektóre z kobiet decydują się na botoks,który paraliżuje mięśnie, uniemożliwiając im powrót do pierwotnego, niepożądanego stanu. Obecne preparaty na rynku mają podobne działanie do botoksu, dlatego jest zbawieniem dla osób, które boją się takich ingerencji w swój organizm.

Lwie zmarszczki – jak wybrać dobry krem przeciwzmarszczkowy?

Pierwszym z kremów, który opiszemy jest krem z jadem węża. Jest to produkt, który dopiero niedawno występuje na rynku. Nie bez powodu porównuje się go do botoksu. Krem ten ujędrnia skórę i poprawia owal twarzy. Działanie tego kremu, to zasługa trój peptydu, pozyskiwanego z jadu węża. Jest to w pełni bezpieczny krem, bo do produkcji tych kosmetyków, jest wykorzystywana tylko odrobina tego jadu. Preparat ten likwiduje też lwie zmarszczki, jaki krem poradziłby sobie z nimi lepiej? Jest kilka kremów, które mają podobne działanie. Krem opisany powyżej redukuje zmarszczki zarówno mimiczne, jak i te głębokie. Innymi kremami mające właściwości podobne do botoksu, są te, które w nazwie mają na przykład: botox like~ z ang. jak botoks. Nie mają one jednak takiego składnika, ale działają podobnie. Blokują wydzielanie acetylocholiny, która odpowiada za mocniejsze skurcze mięśni. Może i ta nazwa brzmi nieznajomo, ale musimy wiedzieć, że to właśnie przez ten neuroprzekaźnik, nasza skóra traci dawną jędrność.

Podobne działanie ma też kwas bosweliowy, który działa wraz z manganem. Ważne jest, aby stężenie składników aktywnych w kremach, jakie wybieramy było wysokie. Nie zawsze jednak skład zawiera takie informacje. Niektóre marki posiadają minimalną ilość preparatu, nie informują o dokładnym procentowym składzie produktu,i przez to wprowadzają w błąd. Kiedy nie mamy pewności, co do jakości danych składników i ich zawartości, zawsze można wysłać maila do producenta, lub  skonsultować się z nim telefonicznie. Ma obowiązek poinformować o zawartości kremów. Preparaty zawierające argirelinę, lub jej substytut, tj. hexa peptyd 8, działają bardzo podobnie. Przede wszystkim stymulują produkcję kolagenu, którego z biegiem lat, skóra wytwarza coraz mniej, i gęstość i jędrność skóry ulega znacznemu pogorszeniu. Warto też wybierać dobry krem przeciwzmarszczkowy Richevon, który jednocześnie będzie nawilżał skórę, aby zapobiec powstawaniu dalszych zmarszczek.

Kobiety często narzekają na lwią zmarszczkę, która pojawia się bardzo wcześnie, a jest spowodowana wpływem różnych czynników środowiskowych. Bardzo często mrużymy oczy, ponieważ razi nas słońce. Zamiast zakładać odpowiednie okulary, ludzie zmagają się ze słońcem, na własny „marszczący” się sposób. Na początku twarz wraca do normy, jednak z upływem lat, lwia zmarszczka zaczyna się uwydatniać, co wprowadza posiadacza jej w zakłopotanie i dyskomfort. Wadą lwiej zmarszczki, jest efekt powierzchownego oceniania nas przez nieznajomych, za osoby srogie, lub nieprzyjemne. Może to przeszkodzić w zawieraniu kontaktów. Ten efekt bywa bardzo uciążliwy dla wielu osób. Dlatego lwie zmarszczki często chcemy eliminować – zobacz jak można to zrobić za pomocą czekolady.

Więc podsumowując jest wiele kremów, które pozwalają nam cieszyć się młodością, i pozbyć się niechcianych zmarszczek, które są bardziej, lub mniej głębokie. Najbardziej niepożądaną zmarszczką jest tak zwana lwia, oraz zmarszczki w okolicach oczu.  Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek nad botoksem, to warto najpierw zobaczyć i sprawdzić, jak działają kremy zawierające substancje przypominające botoks. Może dzięki temu ominie nas inwazyjny zabieg w salonie? Można odzyskać młodość w zaciszu własnego domu, wystarczy spróbować.

Bibliografia

1. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990
2. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
3. Jakimowicz-Klein B., Jak wyprasować zmarszczki, 2017