czarnuszka siewna

Na co pomaga czarnuszka siewna?

Czarnuszka siewna, a właściwie olej z nasion czarnuszki pomaga na wiele schorzeń. Jej dobroczynne oddziaływanie na ogólny stan zdrowia człowieka zostało już przebadane i zdefiniowane.

Olej z czarnuszki siewnej pomaga w leczeniu trądziku, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, grzybicy skóry, wszelkich wysypek, zmian wywołanych zakażeniem bakteryjnym, a także poparzeń słonecznych.

Czarnuszka siewna reguluje poziom cukru we krwi. Chroni trzustkę, pomaga w jej regeneracji a szczególnie obszarów odpowiedzialnych za produkcję insuliny.

Czarnuszka chroni wątrobę i nerki, oczyszcza organizm z toksyn i przywraca jego prawidłowe funkcjonowanie.

Stwierdzono i dowiedziono znaczenie czarnuszki w procesie leczenia zmian występujących przy osteoporozie. Dzięki zdolnościom zwiększania gęstości mineralnej kości za sprawą zawartości kwasów tłuszczowych oraz właściwości antyutleniających i antyzapalnych. Zobacz: Toksyny w organizmie – jakie skutki?

Czarnuszka siewna działa kojąco na układ nerwowy. Posiada właściwości antydepresyjne, uspokajające i przeciwlękowe. Zwiększa odporność na stres i poprawia samopoczucie. Podjęto pierwsze badania nad czarnuszką siewną wykorzystując ją w leczeniu choroby Parkinsona oraz epilepsji.

Antyzapalne i antyhistaminowe właściwości czarnuszki wykorzystywane są w leczeniu chorób autoimmunologicznych. Wykorzystywana jest ona również do hamowania łysienia i wypadania włosów. Pomaga w pozbyciu się łupieżu powstałego w wyniku stanów zapalnych skóry, pobudza wzrost włosów i zwiększa ich objętość. A także przyspiesza gojenie ran, wszelkiego rodzaju wrzodów, zmian ropnych. Jak oczyścić ogranizm? Zobacz na http://nie-toksynom.pl/jak-oczyscic-organizm-z-toksyn-ziolami/

Czarnuszka siewna wpływa również pozytywnie na układ rozrodczy kobiety. Reguluje menstruacje a u matek karmiących wspomaga laktację. W badaniach nad czarnuszką stwierdzono je działanie antykoncepcyjne bez aktywności estrogenowej. U panów potwierdzono, że czarnuszka siewna podnosi poziom testosteronu.

Czarnuszka siewna chroni nasz żołądek przed wrzodami. Pomaga osobom cierpiącym na refluks żołądkowo-przełykowy.